مشاوره مدیریت چیست؟ تعریف و شرح وظایف مشاور مدیر عامل و تحلیلگران مدیریت

مشاوره مدیریت چیست؟ اگر میخواهید، “مشاوره مدیریت (مشاور مدیر عامل – تحلیلگری مدیریت )” را به عنوان مسیر شغلی آینده خود انتخاب کنید.

مشاوره مدیریت (مشاور مدیر عامل – تحلیلگران مدیریت )

وقتی شرکت‌ها بزرگ ‌تر و چند وجهی می‌شوند ، با مشکلات جدیدی برخورد میکنند . برای مقابله با چالش‌های جدید ، شرکت‌ها از تحلیلگران مدیریت استفاده می‌کنند . این متخصصان همچنین به عنوان مشاوران مدیریت نیز شناخته می‌شوند . وظیفه اصلی آن‌ها ارزیابی مشکلاتی ، مانند کاهش درآمد و توسعه استراتژی‌های جدید و حل مشکلات است .

مشاوران مدیریت با مشکلات مختلفی سروکار دارند . یک شرکت کوچک ممکن است از خدمات یک مشاوربرای بهبود کارایی کنترل موجودی استفاده کند . یک شرکت بزرگ ‌تر ، مشاور مدیریت را استخدام می کند تا با کمک آن تصمیم بگیرد که چند تعداد نیروی انسانی برای ایجاد یک اداره جدید لازم هستند . بسیاری از شرکت‌ها مشاوران مدیریت را برای توسعه استراتژی‌های جدید و یا اجرای فن‌آوریهای جدید در عملیات‌های کسب ‌و کارخود استخدام می‌کنند .

بسیاری از تحلیلگران مدیریتی، شرکت‌های خود را اداره می‌کنند یا برای شرکت‌هایی با مشاوران چندگانه کار می‌کنند . تحلیلگران متخصص در حوزه های تخصصی خود مشاوره میدهند مانند مراقبت‌های بهداشتی ، و برخی دیگر در عملیات تجاری و مدیریتی مانند منابع انسانی یا تبلیغات و فروش . مشاوران زمانی که لازم باشد به صورت تیمی با سابر کارمندان کار می‌کنند به ویژه آنهایی که دارای تخصص منحصر به فردی هستند . اغلب ، تحلیلگران مدیریت ب اناظران شرکت برای تکمیل پروژه‌ها نیزهمکاری می‌کنند .

مشاوران مدیریت مجموعه‌ای از خدمات را برای آژانس‌های دولتی ، سازمان‌های غیرانتفاعی و تجارت‌های خصوصی فراهم می‌کنند . بسیاری از سازمان‌ها هنگامی که کارمندان دارای تخصص لازم برای هماهنگی یک پروژه را ندارند نیز ، مشاوران را استخدام می‌کنند و دیگر سازمان‌ها به یک متخصص برای مشاوره درباره منابع مورد نیاز برای اجرای یک تغییر سازمانی نیاز دارند .
قبل از استخدام مشاور , شرکت‌ها معمولا با شرکت‌های مشاوره‌ای متعدد یا مشاوران فردی برای دریافت یک تخمین هزینه قبل از تصمیم‌ گیری مشورت می‌گیرند .شرکت‌ها اغلب کارمندان را در سازمان خود انتخاب می‌کنند تا کار مشاوره‌ای انجام دهند . زمانی که یک تحلیلگر مدیریت برای پروژه را تعیین کرند ، وی حوزه مشکل را با تحلیل اطلاعات و مصاحبه با تعیین می‌کند . پس از بررسی داده‌ها و مصاحبه با کارمندان ، مشاوران یا تحلیلگران توصیه‌هایی را به مدیریت ارائه می‌کنند . آن‌ها عوامل متعددی را در هنگام توصیه‌های خود در نظر می‌گیرند ، مانند فرهنگ سازمانی و ساختار سازمانی . آن‌ها از ابزارها و راه ‌حل‌های ریاضی نیز برای حل مشکلات استفاده می‌کنند .

پس از تعیین تصمیم ، مشاوران گزارش‌های کتبی برای مشتریان خود تهیه می‌کنند . گاهی اوقات آن‌ها توسط مشتریان خود استخدام می‌شوند تا پیشنهادها را هماهنگ کنند .
مشاوران مدیریت که برای ادارات دولتی کار می‌کنند وظایف مشابهی را انجام می‌دهند .
برای مثال ، هنگامی که یک آژانس آماده خرید تجهیزات می‌شود ، مشاوران مدیریت محصولات را براساس محدودیت‌های بودجه تعیین می‌کنند . تحلیلگران همچنین قراردادها را نیز مدیریت می‌کنند تا اطمینان حاصل ‌کنند که پروژه‌ها در محدوده بودجه برنامه ریزی شده باقی می‌مانند .

محیط کار

تحلیلگران مدیریت اغلب ساعات کاری خود را در دفاتر یا دفاتر مشتریان خود صرف می‌کنند . تحلیلگران و مشاوران مدیریت زمان زیادی را صرف مسافرت می‌کنند .
مشاوران مدیریت و تحلیلگران معمولا ۴۰ ساعت کار می‌کنند , اغلب برای ساعات اضافه‌کاری مبلغی پرداخت نمی‌شود زیرا محدودیت‌های زمانی زیادی در کارهایشان وجود دارد.
کار کردن به عنوان یک تحلیلگر می‌تواند بسیار استرس زا باشد زیرا بسیاری از مشتریان تقاضاهای زیادی دارند و کار کردن با آن نبز دشوار است .

مشاوران کسب و کار خودشان را می‌توانند تعیین کنند و از این رو شخصی فعالیت می کنند ، اما باید مشتریان بیشتری پیدا کنند تا درآمد بیشتری نیز کسب کنند .
مشاوران مدیریت ، باید مشتریان خود را راضی نگه دارند تا بتوانند همواره درآمد مورد نظر خود را داشته باشند.

تحصیلات و آموزش

سطح آموزشی برای این شغل در سطح ورودی به عنوان مشاور مدیریت بسته به اینکه می‌خواهید برای یک شرکت خصوصی کار کنید یا برای یک سازمان دولتی ، متفادت است.

اکثر شرکت‌های مشاوره در صنعت خصوصی به دنبال استخدام افراد با مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت کسب ‌و کار یا یک زمینه مشابه و مرتبط هستند . برخی شرکت‌ها نیز چندین سال تجربه دریک زمینه یا یک صنعت دارند که در آن مشاوره قصد دارد مشاوره کند . شرکت‌های مشاوره دیگر داوطلبان را مستقیما از دانشگاه با مدرک کارشناسی به عنوان تحلیل گران تحقیق یا مشاوران مرتبط استخدام می‌کنند وآن‌ها را به مشاوران کامل بعد از چندین سال آموزش و تجربه شغلی ارتقا می‌دهند .

زمینه‌های مطالعه عبارتند از تجارت ، حسابداری ، مدیریت ، بازاریابی ، آمار ، اقتصاد ، علوم کامپیوتر و اطلاعات ، یا مهندسی . اغلب تحلیلگران در مدیریت ، فن‌آوری اطلاعات ، منابع انسانی ، یا سایرتخصص‌ها تجربه دارند .

چشم‌انداز شغلی

فرصت‌های استخدام برای مشاوران مدیریت ، با رشد ۲۴ درصد در دوره ده ساله آینده ، بسیار سریع‌تر از رشد متوسط برای دیگر مشاغل است . با وجود رشد اشتغال و افزایش رقابت انتظار می‌رود که مشاورین مدیریت و تحلیل گران ، این زمینه شغلی را برای بسیاری از متخصصان توانمند جذابتر ‌کنند .

 ©  “این مطلب توسط تیم جابجوینر تهیه و تدوین شده است. کپی برداری و بازنشر، مجاز نمی باشد.”