مدیریت مالی چیست؟ تعریف و شرح وظایف مدیر مالی

مدیریت مالی چیست؟ اگر میخواهید، “مدیریت مالی” را به عنوان مسیر شغلی آینده خود انتخاب کنید.

مدیریت مالی چیست؟

بیشتر شرکت‌ها ، سازمان‌ها و آژانس‌های دولتی از یک یا چند مدیر مالی استفاده می‌کنند . آن‌ها برفعالیت‌های سرمایه‌گذاری مستقیم ، اظهارنامه‌های مالی و گزارش‌ها نظارت می‌کنند ، استراتژی‌های مدیریت نقدینگی را توسعه می‌دهند و با برنامه‌ریزی و اجرای اهداف بلند مدت شرکت درگیر هستند .
بسته به موقعیت آن‌ها ،مدیران مالی می‌توانند وظایف مختلفی شامل مدیریت بانکداری بین‌المللی ، مدیریت بیمه ، مدیریت نقدینگی ، مدیریت اعتبار ، امور مالی ، خزانه‌داری ، یا کنترل ‌کننده داشته باشد
.ماموران کنترل بر آماده‌سازی گزارش‌های مالی و اسنادی که جزئیات مالی را بررسی می‌کنند ( از جمله تجزیه وتحلیل درآمد آینده یا مخارج ، ترازنامه ، و اظهارنامه‌های ) نظارت میکنند .

مدیران مالی ، مسئول نظارت بر بودجه شرکت هستند تا تضمین کنند که به اهداف مالی خود برسد . آن‌ها بر سرمایه‌گذاری نظارت دارند , مدیریت ریسک ، نظارت بر عملیات‌های مدیریت پول , افزایش سرمایه ، و …. در حالی که مدیران اعتبار معیار رتبه ‌بندی اعتبار ،ایجاد سقف اعتباری ، نظارت بر مجموعه حساب‌های گذشته ، و مسئول تعیین صدور اعتباری هستند .

مدیران نقدی مسئول تنظیم و نظارت بر جریان های نقدی و پرداخت‌ها به منظور برآورده کردن سرمایه‌ گذاری و نیازهای تجاری هستند . پیش‌بینی درآمد برای تعیین اینکه آیا شرکت نیاز به کسب اعتبار برای برآورده کردن الزامات نقدی دارد یا اینکه سرمایه مازاد باید در حساب‌های بهره سرمایه‌گذاری شود ،از دیگر وظایف ضروری آنها است . مدیران ریسک و بیمه بر برنامه‌های حداقل سازی ریسک که برای کاهش اتلاف پول ازعملیات‌های تجاری ، همچنین بر بودجه بیمه شرکت ، نظارت می‌کنند .

بانک‌ها ، اتحادیه‌های اعتباری ، شرکت‌های مالی ، و موسسات پس‌انداز ، مدیران مالی بیشتری را استخدام می‌کنند تا برمدیریت قروض ، اعتمادسازی ، سرمایه‌گذاری و دیگر برنامه‌ها ( از جمله عملیات تجاری ، فروش ، یا خدمات مالی الکترونیکی) نظارت کنند . این مدیران درخواست وام ، سرمایه‌گذاری ، وایجاد کسب و کارهای اضافی که مطابق با قوانین دولتی باشند را، تصویب و یا تایید میکنند .

مدیران شعبه در موسسات مالی بر تمام عملکردها نظارت دارند . مسئولیت‌های آن‌ها می‌تواند شامل وام و تایید اعتبار ، استخدام کارمندان جدید ، ایجاد روابط خوب اجتماعی برای جذب مشتریان جدید و حل مشکلات حساب مشتریان باشد .

مدیران شعبه در حال مشارکت بیشتر در بازاریابی و فروش هستند ، که به این معنی است که آن‌ها باید انواع مختلف محصولات مالی و خدماتی را که بانک ارائه می‌دهد درک کنند .مدیران مالی که برای موسسات مالی کار می‌کنند باید با مجموعه فزاینده محصولات مالی و خدمات نوآورانه به روز شوند .

در کنار وظایف دیگر , همه مدیران مالی مسئول وظایف منحصر به فرد خود در صنعت هستند .
برای مثال , مدیران مالی دولت باید بودجه دولتی و مفاهیم بودجه ‌بندی را درک کنند ، در حالی که مدیران مالی مراقبت‌های بهداشتی باید تامین مالی مراقبت بهداشتی را به درستی بشناسند. مدیران مالی نیز باید در مورد قوانین مالیاتی ویژه و مقرراتی که بر سازمان آن‌ها تاثیر می‌گذارند آگاه باشند .

مدیران در حوزه‌های قبلی باید دارای دانش کارشناسی برای افزایش سود و کاهش ریسک باشند . این مدیران اغلب برای مشورت با مدیریت ارشد استخدام می‌شوند . علاوه بر این ، شرکت‌های کوچک خاصی عملیات‌های حسابداری و مالی را برون سپاری می‌کنند .
از آنجا که نوآوری تکنولوژیکی و نرم افزارها در حال کاهش زمان مورد نیاز برای تولید گزارش‌های مالی هستند ، وظایف مدیران مالی ، به ویژه در تجارت , در حال تغییر میباشد .
مدیران مالی تجزیه و تحلیل داده‌های بیشتری را ارایه می‌دهند (تولید اطلاعات مالی) و درباره ایده‌های خود برای افزایش درآمد با مدیریت ارشد بحث می‌کنند . مدیران مالی باید در تکنولوژی کامپیوتر به روز شوند تا کارآیی عملکرد مالی را بهبود بخشند .

محیط کار

مدیران مالی در دفاتر شرکتها نزدیک به مدیریت ارشد کار می‌کنند ، دسترسی مستقیم به بهترین سیستم‌های کامپیوتری دارند و مستقیما با بخش‌هایی کار می‌کنند که اطلاعات مالی لازم برای این مدیران را برای انجام وظایف خود محاسبه می‌کنند . این مدیران اغلب ۵۰ تا ۶۰ ساعت در هفته کار می‌کنند و اغلب به دیدارانجمن‌های مالی و اقتصادی ، مشتریان و شرکت‌های تابعه دیگر می‌روند .

آموزش ، صلاحیت‌ها و پیشرفت حرفه‌ای

بسیاری از مدیران مالی دارای مدرک کارشناسی هستند در حالی که برخی از آن‌ها دارای مدرک یا گواهی‌نامه ‌های حرفه‌ای هستند . مدیران بانک اغلب تجربه قبلی را به عنوان کارشناسان وام دارند ؛ در حالی که مدیران مالی باید مهارت‌های تجاری خوبی داشته باشند . مدیران مالی باید حداقل ، درجه کارشناسی در اقتصاد ، حسابداری ، مدیریت کسب‌وکار ، یا مالی داشته باشند اما بسیاری از کارفرمایان به دنبال کاندیداهایی با مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد ، مالی ، مدیریت کسب ‌و کار یا مدیریت ریسک هستند .

نامزدهای باتجربه ممکن است نسبت به نامزدها با آموزش رسمی‌تر برای برخی موقعیت‌ها ، به عنوان مثال ، مدیران شعبه بالقوه بانک مزیتی داشته باشند . بانک‌ها اغلب کارشناسان موفق وام یا سایر متخصصان راتشویق می‌کنند تا به مدیران بانک تبدیل شوند و برخی از مدیران مالی پس از اتمام برنامه‌های آموزشی مدیریتی که توسط شرکت آن‌ها ارائه شده‌است ، ترفیع دریافت می‌کنند .

مدیران بالقوه مالی باید مهارت‌های ارتباطی عالی داشته باشند ، زیرا اصطلاحات مالی می‌تواند گیج‌کننده باشد . از آنجا که مدیران با بخش‌های متعددی درسازمان‌های خود کار می‌کنند ، باید اصول تجاری را درک کنند .

مدیران مالی باید خلاق باشند , حل‌کننده مشکل باشند ، و مهارت‌های تحلیلی خود را به کسب ‌و کار خود اعمال کنند . آن‌ها همچنین باید با تکنولوژی جدید کامپیوتر آشنا باشند . علاوه بر این ، مدیران مالی باید منابع مالی بین‌المللی را به دلیل افزایش ارتباط با اقتصاد جهانی درک کنند . به دلیل این واقعیت ، مهارت زبان خارجی می‌تواند برای یک مدیر یک باید درنظر گرفته شود . مدیران باید درک کاملی از روش‌های انطباق به دلیل تغییرات نظارتی در سیستم داشته باشند .

گواهی و پیشرفت

مدیران مالی می‌توانند توانایی‌های و مهارت‌های خود را به صورت حرفه‌ای افزایش دهند . موسسه CFA گواهی خبره مالی- Chartered Financial Analyst را ارائه می‌دهد . آن‌هایی که مدرک کارشناسی دارند و دارای تجربه کاری خوبی هستند ، میتوانند با گذراندن 3 امتحان تخصصی مدارک لازم را اخذ کنند. شرایط دیگری نیز برای سایرین با درجه تحصیلی و تجربه کاری و تخصصهای مختلف وجود دارد که میتوانند موفق به اخذ گواهینامه هایی نظیر Certified Public Accountant (CPA) و Certified Management Accountant (CMA) شوند.

ادامه تحصیل برای مدیران مالی امری ضروری است . آن‌ها باید تغییرات در قوانین دولتی ، نوآوری‌های مالی پیچیده و پیچیدگی تجارت جهانی را به خوبی درک کنند . شرکت‌ها اغلب فرصت‌هایی را برای کارمندان خود فراهم می‌کنند تا دانش خود را افزایش دهند و مهارت‌های خود را با تشویق تحصیلات تکمیلی و حضور درکنفرانس‌ها مرتبط با تخصص آن‌ها افزایش دهند .

اتحادیه اعتباری ، بانکداری ، و سازمان‌های مدیریت مالی، با کمک دانشگاه‌ها ، اغلب سمینارهای آموزشی را حمایت می‌کنند . کارمندان برای سمینارها بامطالعه در خانه آماده می‌شوند و سپس در دوره‌هایی مانند سیستم‌های اطلاعاتی ، بانکداری بین‌المللی ،تحلیل مالی ، مدیریت نقدی شرکت ، مدیریت بودجه و مدیریت حسابداری ثبت‌نام می‌کنند . بسیاری ازسازمان‌ها ، همه هزینه‌های لازم برای کارمندان خود برای شرکت در برنامه‌های آموزشی را می‌پردازند . تجربه و توانایی رهبری عوامل مهم هستند اما کسب مدرک تحصیلات تکمیلی یا گواهی‌نامه ها می‌تواند موثر باشند .

ازآنجا که مدیریت مالی برای عملکردهای تجاری ضروری است ، مدیرانی که شایستگی و درک منسجم ازعملیات‌های اداری مختلف را در سازمان خود نشان می‌دهند ، کاندیدهای ایده‌ آلی برای مدیریت در رده های بالا هستند .
مدیران میتوانند به شرکت‌های جدید تغیر شرکت دهند و موقعیت مشابه خود را در حفظ کنند ؛ در حالی که مدیران با تجربه بیشتر می‌توانند شرکت‌های مشاوره ای خود را تاسیس کنند .

چشم‌انداز شغلی

انتظار می‌رود که رشد شغلی برای مدیران مالی برابر با رشد متوسط برای همه مشاغل باشد ،اما نامزدها رقابت شدیدی را برای فرصت‌های شغلی تجربه خواهند کرد . مدیران بالقوه با تجربه در حسابداری و مالی ، به ویژه آن‌هایی که دارای مدرک لیسانس یاگواهی‌نامه هستند ، فرصت‌های شغلی بیشتری خواهند داشت . مدیران مالی با تیم‌های برنامه ‌ریزی استراتژیک کار می‌کنند ، بنابراین مهارت‌های ارتباطی همانند دانش مالی بین‌المللی و مهارت‌های کامپیوتری مناسب ضروری هستند .

 ©  “این مطلب توسط تیم جابجوینر تهیه و تدوین شده است. کپی برداری و بازنشر، مجاز نمی باشد.”


 فرصتهای شغلی و مشاغل موجود در ارتباط با “سرپرست مالی”


 فرصتهای شغلی و مشاغل موجود در ارتباط با “سرپرست مالی”